בלוג על פוליטיקה אמריקאית, ופוליטיקה של מדינות אחרות; מחשבות על דת, על המגזר, ועל דתל"שות; וגם על כל מיני דברים אחרים.

יום שישי, 24 באוגוסט 2012

ערמת לינקים 24.8

1. באיחור של יומיים, מוקדש באהבה לרן. מזל טוב!
למי שלא יכול או לא אוהב לצפות בסרטונים - הנה הלינק: http://www.youtube.com/watch?v=vEg4SEch27w. שווה לצפות, זה פשוט גדול.
2. מי אמר שרק פוליטיקאים רפובליקאים ממציאים עובדות מהשרוול? הנה, גם הח"כוניס יכול, ובגדול: גם מפרסם בפייסבוק עלילה חסרת ביסוס במציאות על "רופאים למען זכויות אדם",  גם מוחק תגובות גולשים שמתקנים אותו ולבסוף מסיים בתגובה שזוכה לראשונה לציון "נכשל" מהדהד בפירמידת אי ההסכמה של גראהם.
3. המקום הכי נחמד באינטרנט
4. טוב לדעת שנתניהו ראש ממשלה קר רוח.
5. אוסף הציטוטים השלם משיחות טלפון במוניות שירות.  ומה הציטוט האהוב עליכם? נראה לי שאני הכי אהבתי את הסביח.
6. נכון שתמיד רציתם לראות מה קורה כשמבעירים כדור טניס?
חורים ברשת)
7. אביעד קליינברג כותב דברי טעם.
8. הרבה זמן רציתי לכתוב על התגובה הקצרה הזו של תומר פרסיקו למאמר של אבי  משה רט, אבל כבר כתבתי דברים דומים בהקשר אחר אז זה כבר כנראה לא יצא; מכל מקום, פרסיקו אומר כאן גם הוא דברי טעם.
9. חידה יפה של גדי אלכסנדרוביץ; מ"לא מדוייק":
100 אנשים עולים למטוס עם 100 מושבים. לכל אחד כרטיס עם מספר המושב שלו, אבל מי שנכנס ראשון למטוס הצליח לאבד את הכרטיס ולכן הוא פשוט מתיישב באקראי באחד המושבים ("באקראי" פירושו שלכל מושב אותה הסתברות להיבחר). מכאן ואילך שאר הנוסעים פועלים כך: כל נוסע נכנס בתורו למטוס. אם המושב שלו פנוי, הוא יושב בו; אחרת הוא בוחר מושב באקראי מבין אלו שעדיין פנויים, ומתיישב בו. אתם האחרונים שנכנסים למטוס. מה ההסתברות שהכיסא שלכם פנוי?
תשובות אי"ה בפוסט הבא.

שבת שלום לכולם.

7 תגובות:

 1. נו באמת. חלדון שאל אותנו את חידת המושבים עוד בתחילת 2008, כשלחברה עדיין קראו בשם של דבורים. אתה לא מקשיב לחבריך לצוות!

  השבמחק
  תשובות
  1. הובשתני מלך כוזר, גילית מקום חרפתי

   מחק
  2. אז חידה נוספת בשבילך: מה המשותף לשכם, נאפולי וקרתגו?

   מחק
  3. שלושתן ערים תאומות, חוץ מקרתגו? :)

   מחק
  4. לשלוש הערים אותו שם ביוונית neapolis, נאבלוס בהגייה הערבית של שכם?

   מחק
 2. חוץ מזה עליך לתקן את הטעות: התגובה של תומר פרסיקו נכתבה למשה רט ולא לאבי רט. אינני יודע אם בין שניהם קשר אבל מדובר בשני אישים שונים. ייתכן שמתוך הרגל והיכרות נפלט לך "אבי" ולא משה

  השבמחק